Böbrekleri iflas eden ünlü oyuncu hayatını kaybetti

2011’de geçirdiği kalça estetiği ameliyatı sonrası ciddi komplikasyonlar nedeniyle sağlığı giderek kötüye giden Arjantinli oyuncu, önceki gün Buenos Aires’te böbrek yetmezliği sonucu hayata veda etti.

Arjantin basını, haftalardır hastanede tedavi gören oyuncunun kardeşi Ezequiel Luna’nın, yaşam destek ünitesinin kapatılmasına onay verdiğini aktardı.

Ameliyatı yapan doktor Aníbal Lotocki, Luna ve 3 başka kadının şikayeti üzerine yargılanmış ve şubat ayında “yanlış tıbbi müdahaleden” suçlu bulunmuştu ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

YASAKLI KİMYASALI ENJEKTE ETTİ

Bir hastanın ölümüyle de suçlanan estetik doktoru Lotocki’nin Luna ve diğer kadınların vücuduna Arjantin’de yasaklı bir kimyasal maddeyi enjekte ettiği ortaya çıkmıştı. 43 yaşındaki oyuncu, uzun süredir diyaliz tedavisi görüyordu ve son dönemde bakteriyel bir rahatsızlık nedeniyle sağlığı hızla kötüye gitmişti.

Buenos Aires Savcılığı, ülkeyi sarsan ölümle ilgili soruşturma talimatı verirken Luna’nın otopsi sonuçlarının inceleneceği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x